ЕвропаСвет.Слајдер

Италија заплени милиони парчиња фалсификувана медицинска опрема

Италијанските власти денеска соопштија дека заплениле неколку милиони парчиња фалсификувана медицинска опрема, особено од Кина, вклучувајќи маски и опрема за хирурзи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close