0_Web_Избор на уредникотSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италија со рекорден број новозаразени, повеќе од 19.000

Во Италија во последните 24 часа се потврдени 19.143 нови случаи на коронавирус, што е највисок дневен биланс од почетокот на епидемијата, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close