Svet.SlajderЕвропа

Италија: Првпат од април над 2000 новозаразени со коронавирус

Во Италија, во последните 24 часа се регистрирани 2.548 нови случаи на коронавирус, што е првпат од крајот на април дневниот број на новоинфицирани да надмине 2.000, објави Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close