ЕвропаСвет.Слајдер

Италија: Повеќе од 110 лица под истрага поради претепување на затвореници

Видео-снимката на која се гледа како затворски чувари ги претепуваат осудениците по минатогодишните протести ја шокираше италијанската јавност

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close