0_Спорт.ПорталОстанатоРезултати

Италија последен четвртфиналист на ЕП во одбојка

Репрезентацијата на Италија избори учество во четвртфиналето на Европското првенство во одбојка, откако вечева со максимални 3-0, по сетови 25:22, 25:18 и 25:21 ја совлада селекцијата на Турција.

Back to top button
Close
Close