0_Спорт.ПорталФудбал

Италија, најверојатно, без Верати на ЕП

Играчот за врска на италијанската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Марко Верати (28) ги повреди лигаментите на десното колено, поради што неговиот настап на претстојното Европско првенство е крајно неизвесен.

Back to top button
Close
Close