Svet.SlajderЕвропа

Италија: Конте му посака многу среќа на Драги при формирањето влада

Италијанскиот премиер во заминување Џузепе Конте денеска му посака среќа на својот именуван наследник Марио Драги и рече дека никогаш нема да ги попречува неговите напори за формирање нова влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close