Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италија, Грција, Шпанија и Малта против новите правила за азил

Земјите од Европската унија кои се најтешко погодени од пристигнувањето на стотици илјади илегални мигранти во текот на изминатите пет години денеска изразија загриженост дека новите предлози за обнова на системот за азил на ЕУ ќе продолжат да ги оставаат со голем товар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close