Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италија го укина карантинот за патници од ЕУ, од Велика Британија и од Израел

Во Италија од денеска е укинат карантинот за патниците од земјите-членки на Европска Унија, од Велика Британија и од Израел. Но, за влез во земјтата и понатаму е потребен негативен тест на Ковид-19

Back to top button
Close
Close