Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италија го премина прагот од 100.000 смртни случаи од коронавирус

Италија, со денешните 318 починати, го надмина прагот од 100.000 смртни случаи во пандемијата на коронавирусот, една година по избувнувањето, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close