Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италија ќе преземе правни мерки поради доцнењето во испораката на вакцини

Италија ќе преземе правни мерки против компаниите „Фајзер“ и „АстраЗенека“ поради доцнење во испораката на вакцините, со цел да се забрза доставата, наместо да бара надомест на штета, предупреди денеска италијанскиот министер за надворешни работи Луиџи ди Мајо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close