ЕвропаЕвропа.Портал

Италија: Без масовна вакцинација треба да се размислува за алтернатива

Доколку масовната вакцинација против Ковид-19 во Европа не заврши како што е планирано, поради недостигот на вакцини, тогаш ќе се соочиме со голем проблем, тврди примариус доктор Масимо Гали од болницата во Милано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close