0_Web_АктуелноSvet.SlajderСвет

Истражувачкиот тим на СЗО во посета на пазарот во Вухан

Истражувачкиот тим на Светската здравствена организација (СЗО), кој во Кина е под строг надзор на кинески официјални лица,  со цел да се истражи потеклото на коронавирусот, го посети пазарот во Вухан, кој беше центар за дистрибуција на храна за време на 76-дневниот карантин минатата година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close