0_Web_АктуелноВидео изјаваОпштински вестиСкопје

Истражување: За 42 отсто од граѓаните општинските служби се најслаби алки на локалните самоуправи

Град Скопје Речиси 42 отсто од граѓаните сметаат дека една од најслабите алки на функционирањето на локалната самоуправа се општинските служби и дека тие во голема мера зависат од волјата на градоначалниците. Ова денеска го изјави Билјана Бејкова, извршна директорка на НВО Инфоцентар пред почетокот на дебатата „Како до ефикасни и независни инспекциски служби во Скопје“ што се одржува во Град Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close