0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Истражување: Вакцината на „Фајзер“ е ефикасна против бразлиската мутација на коронавирусот

Вакцина на „Фајзер“ и „НиоНТек“ успеа да ја неутрализира новата варијанта на коронавирусот што брзо се шири низ Бразил, покажаа лабораториските истражувања објавени вчера во списанието „New England Journal of Medicine“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close