0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Истражување: Вакцината на „АстраЗенека“ послабо штити од јужноафриканскиот вид на коронаворусот

Прелиминарните податоци за вакцината „Ковидшилд“, што ја изработија Универзитетот во Оксфорд и фармацевтската компанија „АстраЗенека“, покажаа дека таа обезбедува ограничена заштита против послабата форма на јужноафриканскиот вид на коорнавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close