ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Истражување: Вакцинацијата против коронавирусот во Англија спаси скоро 12.000 животи

Кампањата за вакцинација против коронавирус во Англија спаси скоро 12.000 животи, а повеќе од 30.000 постари луѓе не завршија во болници со тешка форма на болеста, покажа студија објавена денеска од англискиот Институт за јавно здравје (ПХЕ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close