Svet.SlajderСвет

Истражување: Њујорк најдобар финансиски центар, Лондон втор

Њујорк го задржа првото место на светската ранг листа на финансиски центри, а Лондон го обезбеди второто место пред целосното излегување на Велика Британија од Европската унија, покажува денеска објавено истражување.

Back to top button
Close
Close