БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Истражување: Само 28 проценти од компаниите се дигитално зрели

Само 28 проценти од компаниите во нашата земја се дигитално зрели, 42 отсто се компании со средна дигитална зрелост, а 30 проценти се компании со ниска дигитална зрелост, покажува истражувањето за дигиталната зрелост на малите и средни компании на Македонски Телеком, во соработка со ИПСОС. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close