БизнисБизнис.Портал

Истражување покажа дека Романците најмногу сакаат влез во Еврозоната

Мало мнозинство граѓани на седум земји-членки на ЕУ кои не користат евро сметаат дека промената во таа валута ќе има позитивно влијание врз нивната земја, а граѓаните на Романија даваат најголема поддршка за влез во еврозоната, покажа истражување на Евробарометар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close