Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Истражување: Над 80 проценти од Британците не ја почитуваат самоизолацијата

Над 80 проценти од луѓето во Велика Британија не ги следат упатствата за самоизолација кога имаат симптоми на Ковид-19 или во случај да имале контакт со некој што е позитивен на тестот, покажува истражувањето спроведено од лондонскиот Кралски колеџ.

Back to top button
Close
Close