0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Портал

Истражување: Најмалку 50 отсто од заразата со Ковид-19 ја пренесуваат луѓе без симптоми

Американски научници утврдија дека најмалку 50 отсто од заразата со коронавирус ја пренесуваат луѓе без симптоми на болеста, објави списанието Journal of the American Medical Association.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close