0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Истражување на Кралскиот колеџ од Лондон: Заразувањето со коронавирус е три пати помало меѓу вакцинираните

Истражувањето, исто така, посочува дека резултатите покажуваат дека вакцинираните луѓе имаат помала веројатност да го пренесат вирусот од вакцинираните луѓе, бидејќи количеството на вирусот во нивното тело е помала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close