0_Магазин.ПорталДизајн

Истражување: Мистичниот натпис на „Врисок“ е од самиот Едвард Мунч

Мистериозниот натпис на познатата слика „Врисок“ на Едвард Мунч одамна ги збунува љубителите на уметноста, околу тоа - кој ја напишал... Норвешки графолози сега тврдат дека конечно „ја разткриле“ загатката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close