Svet.SlajderСветСвет.Портал

Истражување: Доналд Трамп е најголемиот дезинформатор за Ковид-19

Американскиот претседател Доналд Трамп е најголемиот светски двигател на дезинформации за Ковид-19 за време на пандемијата, покажа истражувањето на универзитетот Корнел.

Back to top button
Close
Close