Svet.SlajderСветСвет.Портал

Истражување: Бразилскиот сој Ковид-19 може да инфицира 61 отсто од оние кои го имале вирусот

Откриениот бразилски сој на Ковид-19 може да предизвика реинфекција кај 61отсто од луѓето кои веќе имале коронавирус, покажува новата студија објавена од Империјал колеџ во Лондон, Универзитетот Оксфорд и Универзитетот во Сао Паоло.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close