0_Магазин.ПорталЗанимливости

Истражување: Ајкулите имаат вроден ГПС осет за движење во океанот

Научниците од Државниот универзитет на Флорида, како што се наведува, изложиле 20 ајкули на вежби за „магнетно поместување“ и тие мапирале географски места стотици километри од местото каде што биле фатени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close