0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Истражување: 40 отсто од студентите се зависни од „смартфоните“

Во испитувањата учествувале 1.043 студенти на возраст од 18 до 30 години, а 406 од нив покажале зависност од современите паметни уреди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close