СветСвет.Портал

Истражувања: Половина од Јужноафриканците се потенцијално заразени со Ковид-19

Половина од 59-милионското население на Јужноафриканската Република се потенцијално заразени со Ковид-19, покажуваат резултатите од две истражувања, проценувајќи дека илјадници смртни случаи поврзани со коронавирусот не се опфатени со официјалните статистики.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close