Svet.SlajderСветСвет.Портал

Истражниот тим на СЗО ја посети болницата во Вухан каде се лекуваа првите пациенти заразени со вирусот

Истражниот тим на Светската здравствена организација што во Кина, под строг надзор на кинески официјални лица, трага по потеклото на коронавирусот, ја посети болницата во Вухан каде се лекуваа првите пациенти заразени со тој вирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close