ОпштествоХроникаХроника.Портал

Истрага за запален автомобил во Сарај, притвор од 30 дена за осомничениот

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано сомневање дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close