Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Истрага: Во Католичката црква на Франција од 1950 година имало најмалку десет илјади жртви на сексуално насилство

Според првичната проценка, независната комисија за сексуална злоупотреба во Црквата со која претседаваше Жан-Марк Сове првично го процени бројот на жртви на „најмалку три илјади“, но таа бројка може да достигне десет илјади, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close