БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Истрага на грчкото Обвинителство за лажните вести поврзани со тестовите за домашна употреба за Ковид-19

Грчкото Обвинителство ќе започне прелиминарна истрага за лажните вести што се шират на интернет, а се поврзани со тестовите за домашна употреба, т.н. селф тестови, кои задолжителни за учениците, објави грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close