0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Историско злато во рагби за Нов Зеланд

Женската репрезентација на Нов Зеланд во рагби 7 ја победи денеска Франција во финалето на олимпискиот турнир со 24:12 и го освои првиот златен медал за најуспешната рагби нација во историјата

Back to top button
Close
Close