Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Историско зголемување на невработеноста во Франција за седум отсто за еден месец

Невработеноста кај лицата од категоријата А (без активност) во текот на месец март забележа историски пораст од седум отсто за еден месец, бројот на невработените се зголемува и за целото прво тримесечје од 2020, за прв пат во изминатава година и пол, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close