0_Спорт.ПорталОстанато

Историски златен медал за Норвешка во екипна конкуренција на СП во алпско скијање

Норвешка го освои првиот златен медал во својата историја во екипна конкуренција на светските првенства во алпско скијање, триумфирајќи попладнево на патеката во Кортина д”Ампецо, пред Шведска и Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close