КултураКултура.ПорталКултура.СлајдерСторија

Историјата на Струшките вечери во музејот на фотографот Душко Ѓоргон

Во центарот на Струга, на само стотина метри од чаршијата, во мало струшко сокаче се наоѓа домашниот музеј на фотографот Душко Ѓоргон.  Во две простории, како во изложбен салон, уредно нареден е 58-годишниот труд на чичко Душко, кој скромно и со љубов раскажува за своето минато, животот, кој и го посветил на фотографијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close