ЕвропаЕвропа.ПорталЗанимливости

Истекувањето воздух на МВС се зголемило петпати

Според руската вселенска агенција Роскосмос, официјално, безбедноста на екипажот на МВС и на самата станица, не е загрозена.

Back to top button
Close
Close