0_Магазин.ПорталЗанимливости

Испуштила џекпот од 200 милиони евра зашто не го уплатила ливчето

Таа и Лиам Мекрохан (21) од Хертфордшир (Англија), пет недели по ред играат лото со броеви 6, 12, 22, 29, 33, 6 и 11. Студентите биле „апсолутно скршени“ кога сфатиле дека нивните броеви излегле, но тие претходно не ги уплатиле како лоз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close