0_Магазин.ПорталЗанимливости

Исланѓаните го слават Националниот ден на пивото

На Исланд денеска се одбележува Националниот ден на пивото. На денешен ден во 1989 година укината е повеќедецениската забрана за купување и пиење пиво.

Back to top button
Close
Close