Svet.SlajderСветСвет.Портал

Исламските екстремисти во Нигер убија стотина луѓе

Премиерот на Нигер, Бриги Рафини потврди дека при вооружен напад на исламските екстремисти врз две села во западниот дел на Нигер убиени се околу сто луѓе

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close