Svet.SlajderСвет

Исламистичките протести во Пакистан блокираат снабдување со кислород до болниците

Илјадници приврзаници на пакистанската исламистичка партија, кои ги блокираа главните патишта во знак на протест поради апсењето на нивниот лидер, го нарушија снабдувањето со кислород за пациентите со Ковид-19, соопштија властите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close