0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Искршено стакло и украдени предмети во Прес-центарот на МИА

За време на божиќните празници искршено е стакло и е влезено во Прес-центарот МИА, објект во изградба, на Медиумската информативна агенција.

Скопје, 8 јануари 2020 (МИА) – За време на божиќните празници искршено е стакло и е влезено во Прес-центарот МИА, објект во изградба, на Медиумската информативна агенција.

Укредени се предмети во сопственост на АД МИА и е направена материјална штета во износ од околу 750 евра.

Полицијата направи увид, по што ќе биде поднесена соодветна пријава за тешка кражба против непознат сторител. дма/лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close