0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Ископан гроб во дворот на селската црква во Тработивиште предизвика револт помеѓу мештаните

Отворен гроб во дворот на црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во делчевското село Трботивиште, предизвика вознемиреност на тамошните жители. Гробот, како што информираа мештаните е ископан за да биде вечно почивалиште на свештеник, кој како што велат ниту бил поп, ниту живеел во селото.

Back to top button
Close
Close