ОпштествоХроникаХроника.Портал

Исказот на „Нинџа” e дискредитиран и не може да му се верува, смета адвокат Еленко Миланов

Одбраната на обвинетите во случајот „Организатори на 27 април" на следното рочиште, кој е предвидено за дополнување на доказната постапка, главно ќе презентира материјални докази, најави адвокатот Еленко Миланов, додавајќи дека материјалните докази ќе бидат во насока да се докаже каква функција имале и извршувале клиентите кои ги застапуваат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close