0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderShoqëri

ISHP: Ulet numri i rasteve të reja me Kovid-19 dhe i të vdekurve

Sipas raportit javor të Institutit të Shëndetit Publik në periudhën nga 18 deri më 24 janar të vitit 2021, gjithsej 11,036 materiale janë testuar në laboratorë në të cilët bëhen testime molekulare dhe testime antigjeni për praninë e Kovid -19, me ulje prej 21.8 për qind krahasuar me javën e kaluar.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close