0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderShoqëri

ISHP: Po ulet numri i rasteve pozitive dhe të vdekurve nga Kovid-19

Ulje prej 24,3 për qind të numrit të e rasteve pozitive të Kovid-19 në vend javën e kaluar ka regjistruar Instituti për Shëndet Publik. Ulje ka edhe te numri i rasteve të vdekjeve, janë raportuar 206 raste të vdekjeve nga 26 qytete, që është për 25,4 për qind në pak në krahasim me javën e kaluar.  Përqindja e e e rasteve pozitive nga gjithsej të testuarve lëviz prej 15,3 deri 27,9 për qind apo mesatarisht 22,6 për qind. Varianti domimant te kampionet që janë marrë nga të infektuarit është ai britanik.

Back to top button
Close
Close