Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ишингер: МСЦ ќе се фокусира на обнова на трансатлантското партнерство

Мултилатерализмот и отвореноста се единствената шанса за успешно соочување со сите тековни предизвици, изјави денеска премиерот на германската покраина Баварија, Маркус Седер, на почетокот на специјалното издание на Конференцијата за безбедност во Минхен (МСЦ).

Back to top button
Close
Close