Дописници МКДОпштински вести

Исчистен објектот на поранешен „Жито-мел“ Куманово

Екипите на јавното претпријатие „Чистота и Зеленило“ и на приватна компанија го чистат градежниот шут, смет, кабаст отпад од објектот поранешен „Жито-мел“ кој е лоциран на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово, соопшти денеска кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски.

Back to top button
Close
Close