БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Исчезна мал авион во близина на грчкиот остров Самос

Мал авион од типот Цесна 172 вечерва исчезна во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос, а според првичните информации од Грција полетал од Израел и над островот му се загубила трагата, а во тек е операција за пронаоѓање, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close